Akademicka Ksiegarnia Internetowa "MARATON"


okładka Gry i zabawy przeciwko agresji
Rosemarie Portmann

Wydawnictwo:

Jedność, Kielce

Wydanie, rok:

I, 1999

ISBN:

83-7224-196-1

stron:

119

oprawa:

broszurowa

wymiary:

143 x 205 mm

cena:

13.00 zł


        Agresywni i bezwzględni - w taki sposób opisywane są dzieci i młodzież naszych czasów. Jak można temu zaradzić? Często jedyną metodą jest karanie; o wiele więcej sukcesów osiągniemy jednak dzięki świadomej pracy nad złością i agresywnością.
        Przeciwstawne zdania i interesy są nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego kto chce obcować z innymi ludźmi, musi się nauczyć dobrze z nimi kłócić.
        Ponad 150 zabaw i ćwiczeń interakcyjnych, zawartych w tej książce, są łatwą do zastosowania metodą zapoczątkowania procesów konstruktywnego przezwyciężania złości i agresji.
        Dzięki nim dzieci i młodzież mogą nauczyć się akceptować i wyrażać swoje uczucia oraz aktywnie działać i stanowić o sobie samych.zabawa z książeczki

Walka raków

Dzieci dobierają się parami i przeobrażają w "raki". W tym celu wolno im poruszać się do przodu jedynie na dłoniach i stopach. Ramiona, nogi i brzuch, nie mogą w żadnym wypadku dotknąć podłogi.
Teraz każde dzieci podnosi do góry swoją prawą stopę i próbuje wytrącić drugiego "raka" z równowagi, tak by ten dotknął prawą stopą lub nawet całym ciałem do podłoża.
Dozwolone jest przeciąganie, naciskanie i podobne działania przy pomocy rąk lub całego ciała, ale nie bicie.


AKI Maratone-mailinfonowościzamów-formularz powrót